Остання редакція: 26 квітня 2019

Засідання секції захисту і карантину рослин Всеукраїнської студентської наукової конференції, приуроченої 175-річчю Уманського національного університету садівництва

Засідання секції захисту рослин відбулося 24 квітня 2019 року. На засіданні секції були присутні 42 студенти різних курсів, що навчаються за спеціальністю «Захист і карантин рослин». Були присутні викладачі кафедри, гості. Було заявлено 23 доповіді, відбулося 19 доповідей, в тому числі одна доповідь була присвячена історії наукового студентського гуртка кафедри захисту і карантину рослин ( доповідала староста гуртка Логвінова Наталія, студентка 21к-зр групи). За проханням студентів керівництво гуртка погодилось частину доповідей перенести для зачитування на засіданнях наукового студентського гуртка до кінця навчального року.

Керівниками наукових робіт студентів і помічником в підготовці доповідей були викладачі кафедри доценти Мостов’як І.І., Крикунов І.В., Мостов’як С.М., Кравець І.С., Сухомуд О.Г., Суханов С.В., Адаменко Д.М.. Студенти звертались за консультаціями до професора Яновського Ю.П., до Суханова С.В., до Шевченко Ж.П., викладачів Фоменко О.О., Кравченко О.В.. Велику роботу у підготовці та проведенні засідання секції гуртка провели окремі аспіранти (Чухрай Р.В., Павлішин С.В. та ін.), які навчаються на кафедрі.

Учасники секції захисту і карантину рослин підкреслюють, що значну активність в підготовці студентської наукової конференції приуроченої 175-річчю Уманського національного університету садівництва, проявили студенти Мандибурка Ірина, Цинкатарук Тетяна – 11к-зр групи, Стрембіцька Ольга, Логвінова Наталія – студентки 21к-зр групи, Слупіцький Андрій, Алексанжров Олексій – студенти 41 зр групи, Швець Богдан, Бура Артем – студенти – 11к-зр групи, Тодосійчук Андрій – студент 31 зр групи.

В обговоренні виступили 12 студентів, три викладачі.

Учасники засідання секціх визнають, що кращими доповідями були доповіді старости гуртка Логвінової Наталії «З історії наукового студентського гуртка кафедри захисту і карантину рослин» (керівник Шевченко Ж.П.), Плиткін Олександр «Видовий склад і чисельність домінуючих фітофагів яблуні в НВВ Уманського НУС» (науковий керівник Крикунов І.В.), Сушинський Назар «Шкідники ріпаку озимого та заходи регулювання їх чисельності» (керівник Мостов’як С.М.), Лизун Катерина «Видовий скоад та шкідливість основних фітофагів в агроценозі черешні в НВВ Уманського НУС» (керівник Крикунов І.В.), Бурла Володимир «Бур’яни і хвороби в біоценозі зернових злаків» (керівники Мостов’як І.І., Мостов’як С.М.), Семенюк Степан «Видовий склад шкідників буряка цукрового в НВВ Уманського НУС» (керівник Крикунов І.В.). Їх доповіді вирізнялись науковими наповненням, відповіді їх були змістовними.

На секції винесли постанову магістрам використати результати досліджень для написання дипломних робіт, а студентам молодших курсів продовжувати наукову роботу, продовжувати реферувати за обраною темою наукову літературу.

Кращі доповідачі були нагороджені художньо-історичною повістю «Харко Чепіга» - написаної випускником Уманського національного університету садівництва поетом, письменником, журналістом, членом спілки письменників України Шевченко Георгієм Петровичем.

Керівник НСГ секції захисту і карантину рослин

Шевченко Ж.П.

Замісник НСГ секції захисту і карантину рослин

Чухрай Р.В.