Остання редакція: 11 лютого 2018

Історія кафедри захисту і карантину рослин

Історія розвитку кафедри нерозривно пов’язана з історією становлення та розвитку нашого вузу.

За роки своєї діяльності кафедра приділяла велику увагу підготовці фахівців із захисту рослин.

Дисципліну „Фітопатологія” вперше почав викладати в Уманському інституті професор Лопатін М.І. З 1946 по 1952 рр. дану дисципліну читав професор Пересипкін  В.Ф., який зробив значний внесок у розвиток вітчизняної  фітопатології. Його справу продовжив  заслужений діяч науки, професор, доктор біологічних наук Грушовий С.Є.  З цього часу почалося формування нового наукового напрямку дослідницької роботи, який згодом набув визнання вітчизняних та закордонних фітопатологів.

З ім’ям  С.Є. Грушового пов’язана історія формування і діяльності не лише кафедри. Він започаткував  цілий ряд наукових досліджень із вірусних та мікоплазмових хвороб рослин. З цієї школи вийшли видатні вчені-фітопатологи: „Відмінник аграрної освіти” третього і першого ступеня, к.б.н., доцент Шевченко Ж.П. і к. с.-г. н., доцент Недвига О.Є.