Остання редакція: 24 травня 2021

Участь доцента кафедри захисту і карантину рослин Мостов'як Світлани Миколаївни в роботі 72 міжнародного симпозіуму із захисту рослин

Черговий раз, 18 травня 2021 року, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри захисту і карантину рослин Уманського НУС Мостов'як Світлана Миколаївна брала участь у роботі 72 міжнародного симпозіуму із захисту рослин. Він відбувся на базі Гентськогог університету (м. Гент, Бельгія), вперше он-лайн. Вона виступила із стендовою доповіддю. Попередні заходи такого плану відбувалися у 2018 р. м. Берлін (Німеччина) та 2019 р. м. Піза (Італія).

В програму симпозіуму входили різні аспекти захисту урожаю, зокрема працювали секції:

• Сільськогосподарська ентомологія та акарологія
  • Нематологія
  • Фітопатологія
  • Гербологія
  • Технологія формулювання та застосування
  • Залишки пестицидів: токсикологія та екотоксикологія.

Брали участь понад 250 представників з усіх населених континентів

На перше пленарне засідання винесеноіз дві доповіді:

• • Гаррі Арійс (Європейська комісія, Генеральний директорат з охорони здоров'я та харчових продуктів, підрозділ "Здоров'я рослин", Брюссель, Бельгія): " Здоров'я рослин, наше загальне благо "
  • • Пол Ніколсон (Центр Джона Іннеса, Норвіч, Великобританія): " Зниження ризику мікотоксинів у зерні шляхом введення стійкості та усунення сприйнятливості "

Заключне поленарне із однієї доповіді:

Томас Бін (дослідження Agrosystems, WUR, Вагенінген, Нідерланди): « Точне землеробство та розумне землеробство - з акцентом на Нідерланди »

• У роботі секції Сільськогосподарська ентомологія та акарологія працювали 45 учасників.

Особливо цікавими були доповіді про використання біоінсектицидів, біологічні особливості і шкідливість Drosophila suzukii., особливості захисту від білокрилок, ефективність застосування ентомопатогенних грибів, застосування біологічних індикаторів у захисті від шкідників.

Робота С.М. Мостов'як зі співавторами  одержала схвальні відгуки та пропозиції про співпрацю в галузі захисту рослин.